PRESSpektivy: Budoucnost žurnalistiky

23. říjen 2012

Šanci zúčastnit se PRESSpektiv na podzim 2012 má až 12 talentovaných studentů. Buď mezi nimi i Ty!

Téma: Sportovní události – vrchol multimediální žurnalistiky
Kdy: 13. listopadu 2012
Kreativní dílna: Kreativní dílnu PRESSpektiv povede Alex Balfour, šéf Nových médií Letních olympijských a paralympijských her v Londýně 2012, Michael Mullane, šéf sekce Nová média v Evropské vysílací unii (EBU), a dvojice reportérů ČRo – Novinářská křepelka 2010, sportovní redaktor Radiožurnálu Tomáš Kohout a výrazná tvář Radia Wave, redaktor a moderátor pořadů Za vodou a Špína Robert Candra. Společně se vám budou věnovat celý den, a to přímo v sídle Českého rozhlasu na Vinohradech.

Kdo se může zapojit? Zapojit se do PRESSpektiv můžou studenti našich partnerských fakult: Institut komunikačních studií a žurnalistiky – Fakulta sociálních studií Univerzity Karlovy v Praze, Katedra mediálních studií a žurnalistiky – Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Katedra žurnalistiky – Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci a Literární akademie – Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého.
Nutná je velmi dobrá aktivní znalost angličtiny, nových médií a zájem o žurnalistiku.

Co získáš? Potkáš se s lidmi, kteří jsou špičkami ve svém oboru a průkopníky nových trendů. Můžeš se učit od lidí, kteří patří k těm nejlepším, a navážeš s nimi kontakt. Poznáš Český rozhlas, a pokud nám ukážeš, že jsi talentovaný a chceš se dál rozvíjet, máme s Tebou dlouhodobější plány. Navíc si zkusíš práci reportéra a to nejlepší, co na PRESSpektivách vznikne, zveřejníme.

Nové vysílací studio RW

Nejpozději do 4. 11. 2012 pošli na e-mailovou adresu presspektivy@rozhlas.cz svůj životopis a motivační dopis (1 normostrana), kde popíšeš, proč se chceš Kreativní dílny zúčastnit.

Podobu a témata Kreativní dílny můžeš ovlivnit i Ty! Naši hosté a redaktoři jsou připraveni zařadit do workshopů to, co Tě zajímá. Ptej se, uč se a přicházej s novými nápady!

autor: adh
Spustit audio