"Rozjíždím vlastní rádio"

20. říjen 2014

Praská vám hlava nápady, jak by šlo udělat rádio jinak? Rádio neposloucháte, protože nenabízí nic pro vás? Nás zajímá, jak vypadá ideální stanice, kterou byste si pouštěli od rána do noci. Napište nám, co by hrála, jaký typ pořadů, zpravodajství či dokumentů by vysílala. Všechno z toho anebo také nic z toho. Nakolik je pro vás důležitá hudba? Ve které denní době byste tuto stanici poslouchali? A co byste případně u poslechu rádia dělali?

„Rozjíždím vlastní rádio“ – téma letošní Kreativní dílny. Zájemců z vás - vysokoškoláků vybereme osm. Nejenže budete mít možnost představit koncept vlastního rádia odborníkům ze zahraničí, ale setkáte se také s moderátorem Ranního Radiožurnálu Jiřím Chumem, který převzal záštitu nad Kreativní dílnou.

To ale zdaleka není vše. Dostanete příležitost natočit si reportáž pro stanici Českého rozhlasu pod vedením zkušených reportérů. Tentokrát se školiteli stali Bára Šichanová, moderátorka a reportérka Radia Wave, a Vojtěch Berger, zahraniční zpravodaj a redaktor Radiožurnálu. Zmíněné stanice příspěvky studentů odvysílají.

PRESSpektivy_podzim2014

Co je potřeba k přihlášení? Pošlete nám návrh vlastní rozhlasové stanice. Její programové schéma zpracujte do textu, maximálně na 2 normostrany. Připojte krátké audio/video (délka maximálně 2 minuty), které napoví, jak stanice zní a jaký má vytvářet dojem. Jestli to nejlépe vyjádříte jinglem, ukázkou zpravodajství, dokumentu, talk show nebo něčím dalším, je jen na Vás.

Podklady společně s dalšími požadovanými údaji zašlete prostřednictvím webového formuláře nejpozději do nedělní půlnoci 9. listopadu 2014.

Přihlásit se můžete zde.

Spustit audio