Aplikace na instantní podcast pro Twitter

5. únor 2016

ZCast je nová aplikace umožňující zahájit živý podcast na Twitteru.

ZCast je aplikace, která umožňuje komukoliv zahájit živý podcast přes Twitter – ostatním uživatelům by přitom měla umožnit poslech, komunikaci po chatu a připojení se ke konverzaci. Říká se, že aktuálně se nacházíme ve zlaté době podcastů (o tom například svědčí i počet stažení podcastového hitu Serial, který se vyšplhal až k číslu 40 milionů hned v první sezoně). Ale pro ty, kdo chtějí vytvářet audio obsah, může být složité najít vhodnou platformu a především publikum. Pokud bychom však sdíleli obsah s lidmi, kteří už našimi „fanoušky“ jsou, bylo by to samozřejmě jednodušší. A aplikace ZCast přesně tohle umožňuje – můžete skrze ni vysílat audio svým followerům.

Funguje to jednoduše – přihlásíte se pomocí svého účtu na Twitteru, zobrazíte téma podcastu, pozvete followery a začnete vysílat. Posluchači tak mohou hledat mezi těmi podcasty, jejichž témata je zajímají. Podcasty můžete i anoncovat dopředu tak, aby je vaši followeři nezmeškali.

Uživatelé pak mohou být do živého podcastu i zapojeni a přímo si popovídat, mohou si však jen však o tématu chatovat ve speciálním konverzačním vláknu, případně přizvat i ostatní své followery, pro které by téma mohlo být zajímavé.

ZCast také plánuje vylepšení aplikace, které by umožnilo nahrávání podcastu a jeho následné archivování, aby si jej mohli poslechnout i ti, kteří v daném čase vysílání nestihli. Tato novinka je zatím dostupná v App Store a pokud bude úspěšná, plánuje se i další rozšíření na jiné operační systémy.

Původní a nezkrácenou verzi článku najdete ZDE.

autor: Eva Hudzieczková
Spustit audio