Nárůst nelegálně stažené hudby v druhé polovině roku 2015

03562315.jpeg
03562315.jpeg
Uživatelům nelegálních webů je potřeba nabídnout legální variantu stahování hudby.

Report společnosti MUSO za rok 2015 sledoval, jak se globálně vyvíjí trend hudebního pirátství – zaznamenal přitom, že objem hudby, kterou uživatelé stáhli z nelegálních webových stránek, narostl, a to dokonce v rámci jednoho roku. Nárůst byl konkrétně 16,5 % v druhém pololetí roku 2015 oproti první polovině.

Co do počtu nelegálních webových stránek, které schraňují hudbu určenou ke stažení, „vyhrálo” tento žebříček Rusko. Spojené státy americké se pak umístily na třetí příčce, a to v počtu nelegálního stahování hudby, nicméně vedou v počtu uživatelských návštěv stránek, kam se umisťují torrenty. Tato země je také zodpovědná za 10 % globálního objemu návštěv pirátských stránek.

„Tento report nám ukazuje, že na celém světě je stále pořád velké a aktivní publikum, které se k pirátství uchyluje – nicméně i to skýtá pro celý průmysl možnost, aby se s tímto publikem dokázala spojit a nabídla mu legální cesty, kterými se hudba dá stahovat,” prohlásil CEO společnosti MUSO, Andy Chatterley.

MUSO je společnost, která nabízí bezpečnou distribuci obsahu, jejímž cílem je bojovat proti takovýmto nezákonným aktivitám.

Původní a nezkrácenou verzi článku najdete ZDE.