Rádio pustí do vysílání čerstvé absolventy

Moderování si vyzkouší dva čerství absolventi žurnalistiky.

Sunshine Radio přenechá na týden svá moderátorská místa dvěma čerstvým absolventům z University of Gloucestershire. Dva studenti, kteří nedávno úspěšně dokončili svá studia žurnalistiky si odbydou svůj rádiový debut po dobu pěti dní v Sunshine Radio, které vysílá ve West Midlands.

Čeká na ně ranní živé vysílání, zatímco vedoucí zpravodajské redakce dostane na týden volno. Programový ředitel rádia k tomu dodává: „Sám dobře vím, jak jsem byl vděčný za šanci dostat se do této branže, takže rozumím tomu, jak je dnes těžké dostat se do tohoto prostředí, ve kterém je mnohem větší konkurence než za mých časů. Myslím si, že je velmi důležité vychovávat si nové talenty a dávat možnost lidem, kteří mají talent, prosadit se za mikrofonem.“

Dále vedení rádia uvedlo, že oba vybraní kandidáti (muž a žena) mají obrovský potenciál, talent a všichni se již těší na to, jak si během živých vstupů povedou. „Navíc, jedna z kandidátek, mladá žurnalistka Zasha pochází přímo z města, odkud se pak vysílá do celého kraje, takže je nejen ona, ale i její blízcí na tuto možnost velmi hrdá a určitě si vysílání užije,“ dodává programový ředitel rádia.