Trent Reznor z Nine Inch Nails: YouTube těží z ukradeného obsahu

YouTube
YouTube
Známý hudebník z kapely Nine Inch Nails a člen managementu společnosti Apple Music se pustil do hudební služby firmy Google když prohlásil, že byznys plán platformy YouTube je pokrytecký.

„Byznys plán YouTube je dost neupřímný – těží totiž z obsahu, který získali zdarma, krádeží a to je důvod, proč se služba rozrostla do tak velkých rozměrů,“ řekl Reznor v rozhovoru pro Billboard.

Nemluvil tak však pouze z pozice hudebníka, ale především jako nový kreativní ředitel v Apple Music, streamovací platformy firmy Apple, která vznikla v roce 2015. Pro tu je totiž YouTube jedním z hlavních konkurentů.

„Myslím, že jakákoliv takováto služba, která je zadarmo, prostě není férová. YouTube myslí akorát na svoje čísla a přitom těží mimo jiné i z mojí tvorby,“ dodává a pustil se i do dalšího ze svých konkurentů, služby Spotify.

YouTube sklidil velkou vlnu kritiky od hudebníků, ale i od organizací z hudebního průmyslu, a kvůli své kampani v USA a Evropě, kdy přepracoval legislativu o autorských právech. Služba se tak díky tomu stala „bezpečným přístavem“ pro uživatele, kteří chtějí nahrát autorsky chráněný materiál bez souhlasu vlastníků práv.